Dončić opet do triple-doublea, čudesni LeBron srušio Kingse

Košarka 8. sij 20238:58 > 8:58 0 komentara
AP Photo/LM Otero via Guliver Images

Ponovno je sjajnu partiju odigrao Slovenac Luka Dončić. U 127:117 pobjedi Dallas Mavericksa nad New Orleans Pelicansima došao je do novog triple-doublea.

Dončiću je to deveti triple-double ove sezone, a u pobjedi Dallasa suigrač Christian Wood ubacio je još 28 poena.

Pelicansi su igrali bez tri najbolja strijelca – Ziona Williamsona, Brandona Ingrama i CJ-a McColluma. Jonas Valančiunas je bio najbolji kod gostiju s 25 pena i 10 skokova. Naji Marshal je ubacio 24 poena, a Herbert Jones 18.

Los Angeles Lakersi pobijedili su Sacramento Kingse 136:134 i to im je peta pobjeda u nizu. Sjajnu partiju ponovno je odigrao LeBron James. Utakmicu protiv Kingsa završio je s 37 poena, osam skokova i sedam asistencija,

Thomas Bryant zabio je 29 poena uz 14 skokova, Dennis Schroder je ubacio 27 poena, a Westbrook 23. Sacramento Kingse predvodio je De’Aaron Fox s 34 poena, a Sabonis je zabio 25 uz 12 skokova.

James je u lovu na rekord Kareema Abdula-Jabbara, koji je u karijeri zabio ukupno najviše poena od svih igrača u NBA ligi. Da ga stigne, LeBronu nedostaju još 423 poena.

“Moja momčad mi vjeruje da ću svaku večer izaći i napraviti dobar posao, a na meni je da i ja vjerujem njima. Moramo nastaviti nizati dobre četvrtine, poluvremena i utakmice jer onda dobivamo samopouzdanje koje nam je potrebno”, rekao je LeBron nakon utakmice.