Split poražen u derbiju začelja

ABA League 21. stu 202118:55 > 18:58 0 komentara
KK Split/Ivica Čavka

Košarkaši Splita poraženi su sa 81:65 (15:17, 28:18, 24:15, 14:15) na gostovanju kod Mornara u pretposljednjem dvoboju devetog kola ABA lige odigranom u nedjelju u Baru.

Splićani su imali aktivan rezultat do sredine druge četvrtine, kad su se domaći počeli odvajati, a pobjedu su osigurali u trećoj četvrtini koju su završili sa 17 koševa prednosti, koju su kontrolirali i zadržali u posljednjih deset minuta.

Slovenac Nejc Barič je sa 18 koševa bio najbolji strijelac Splita, a 16 poena je ubacio Tonko Vuko, čemu je dodao i osam skokova.

Mornar je imao šestoricu košarkaša sa dvoznamenkastim učinkom koje je sa 16 koševa predvodio Vladimir Miahilović. Sead Šehović je ubacio 14 poena, a Nemanja Gordić je uz 11 koševa imao i 11 asistencija.

Osim Splita, u ovom su kolu poražena i preostala dva hrvatska predstavnika. Cibona je u subotu na svom parketu izgubila od FMP-a sa 69:66, a u zadru je još u četvrtak slavila Igokea sa 77:64.

Cibona je šesta s učinkom 5-4, dok Split (2-7) i Zadar (1-8) drže zadnje dvije pozicije u ABA ligi. Mornar je također na dvije pobjede i sedam poraza. U vodstvu je Partizan sa 8-1. Drugoplasirani FMP ima 7-2, Crvena zvezda je treća sa 7-1, a četvrta je Budućnost sa 6-3.

U ponedjeljak (18 sati) će kolo biti zaključeno utakmicom Studentskog centra i Crvene zvezde.