Saka je protiv Irana odigrao sjajno, to dokazuju i brojke

Katar2022 21. stu 202216:47 > 16:47 0 komentara
xAdrianxMaciasx 20221121_4539 via Guliver

S visokom 6:2 pobjedom protiv Irana Engleska je odlično otvorila svoj nastup na Svjetskom prvenstvu. Sjajnu je utakmicu odigrao Bukayo Saka.

A to potvrđuje i statistika. Saka je zabio dva gola za Engleze, u 43. i 62. minuti, ali nije se istaknuo samo time.

SofaScore mu je dala ocjenu 8.5 za provedenu 71 minutu na terenu. Saka je uz golove osvojio pet od 11 duela, imao je i jedno ključno dodavanje. Imao je tri udarca u okvir gola, od čega su dva rezultirala golom.

SofaScore

A još je jedna stvar bila posebna kod Sake u ovoj utakmici.  Možda ste primjetili neobičan detalj na njegovoj opremi, a to je da Saka igra utakmice s probušenim štucnama. Engleski mediji su prije nekoliko mjeseci objasnili razloge za to. On probuši svoje štucne kako bi smanjio pritisak na mišiće. Kombinacija uskih štucni i snažnih listova može povećati rizik od potencijalne ozljede, pa se Saka dosjetio ovog rješenja.