Povijesni uspjeh Maroka zasjenio Ronaldov rekord

Katar2022 10. pro 202218:01 > 18:01 0 komentara
xFabioxFerrari LaPressex via Guliver

Nogometaši Maroka postali su prva reprezentacija s afričkog kontinenta koja se probila u polufinale Svjetskog prvenstva, što su učinili pobjedom od 1:0 u subotnjem četvrtfinalnom dvoboju s Portugalom.

Pobjednik utakmice odigrane pred 44.198 gledatelja na stadionu Al Thumama u Dohi odlučen je u 42. minuti, kad je na ubačaj Attiat-Allaha loptu u mrežu glavom poslao najbolji marokanski napadač Youssef En-Nesyri, a posao mu je olakšao portugalski vratar Diogo Costa koji je izašao s crte i zakasnio u pokušaju izbijanja lopte.

U 51. minuti portugalski izbornik Fernando Santos u igru je poslao 37-godišnjeg Cristiana Ronalda koji je tako došao do 196. nastupa u reprezentativnom dresu i izjednačio rekord po broju nastupa za nacionalnu momčad kuvajtskog nogometaša Badera al-Mutawe.

No, ni svjetski rekorder po broju reprezentativnih pogodaka (118) nije uspio promijeniti rezultat te spriječiti ispadanje Portugalaca u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru.

Marokanci su se u završnici dvoboja uspjeli obraniti i s desetoricom igrača. Potpuno nepotrebno je u trećoj minuti sučevog dodatka Walid Cheddira dobio drugi žuti karton, a u igru je ušao tek u 65. minuti.

Maroko će u srijedu, 14. prosinca (20 sati), u polufinalu igrati protiv pobjednika večerašnjeg (20 sati), posljednjeg četvrtfinalnog dvoboja na ovom SP-u, u kojem će se sastati reprezentacije Francuske i Engleske. Utakmica će biti odigrana na stadionu Al Bayt. (H)