Martinez o Hazardu: ‘To sam ispratio s tugom’

Katar2022 14. stu 202210:47 0 komentara
Guliver Image

Izbornik belgijske nogometne reprezentacije Roberto Martinez (49) rekao je kako je s tugom pratio što se u Real Madridu događa s kapetanom Edenom Hazardom napomenuvši da na njega računa bez obzira na malu minutažu u klubu.

Hazard je kapetan reprezentacije. On je bio naš referentni igrač, bio je jedan od najutjecajnijih igrača na Svjetskom prvenstvu 2018.”, izjavio je Martinez u intervjuu za španjolske novine El Pais objavljenom u ponedjeljak.

Upitan kako je doživio proces koji je 31-godišnji ofenzivni igrač imao od kada je 2019. došao u Real Madrid, odgovorio je ‘s tugom’.

Hazard je ove sezone nastupio u samo šest utakmica za europskog prvaka Real Madrid, pri čemu je na travnjaku proveo ukupno 229 minuta. Postigao je jedan gol, a jednom je asistirao.

“Mi smatramo da njegova situacija u klubu neće stvarno utjecati na ono što radi u reprezentaciji. Ne igra na istoj poziciji i nema kontinuitet koji je uvijek imao”, rekao je Martinez.

Hazard, suigrač hrvatskog kapetana Luke Modrića u Realu, u posljednje tri utakmice za Belgiju provodio je između 64 i 67 minuta na terenu.

Belgija i Hrvatska odigrat će 1. prosinca utakmicu na Svjetskom prvenstvu, posljednju u skupini u kojoj su još Maroko i Kanada.

“Eden jako doprinosi našoj reprezentaciji, ne samo na terenu. On ne mora igrati da bismo imali dobru dinamiku unutar grupe, a njegovo iskustvo je ključno. Mi smo bolja momčad kad je Hazard u našoj svlačionici”, napomenuo je Martinez, dodavši da će tek odlučiti koliko će na terenu provoditi igrač sa 122 nastupa i 33 gola za Belgiju.

Martinez, rođen u Kataloniji, izbornik je Belgije od 2016. Belgija je prije četiri godine osvojila brončanu medalju na prvenstvu odigranom u Rusiji, a Hazard je bio strijelac drugog pogotka u utakmici za 3. mjesto u kojoj je Belgija s 2:0 bila bolja od Engleske.