Izjednačio se s Maradonom, a sada želi potvrditi GOAT status

Junak dana 26. stu 202222:32 0 komentara
Jorge Martinez via Guliver

Argentina je svladala Meksiko rezultatom 2:0 u drugoj utakmici skupine C, a prvi gol u 64. minuti zabio je Lionel Messi.

Zabio je Messi i Saudijskoj Arabiji u prvom kolu, no ta utakmica nije donijela sreću njegovoj reprezentaciji. Iako je Messi rutinski realizirao kazneni udarac, Saudijci su na kraju slavili svoju najveću pobjedu u povijesti (2:1).

Utakmica protiv Meksika bila je krucijalna – u slučaju poraza, Argentina bi ispala već u grupnoj fazi. Ogroman pritisak bio je na leđima Lionela Messija. A epilog znate – Messi je golčinom u 64. minuti probio čvrste Meksikance na čelu s iskusnim vratarom Ochoom, a san o naslovu svjetskog prvaka živi i dalje.

Osmi je to gol 35-godišnjeg Argentinca na svjetskim prvenstvima, a time se izjednačio s velikim Diegom Armandom Maradonom na drugom mjestu. Najefikasniji Argentinac na najvećoj svjetskoj smotri i dalje je Gabriel Batistuta koji je deset puta tresao protivničke mreže.

U svojoj velebnoj karijeri Messi je s Barcelonom osvojio četiri Lige prvaka, a pritom je deset puta bio prvak Španjolske. Minule sezone osvojio je i naslov prvaka Francuske sa svojim PSG-om.

Rekordnih sedam puta proglašen je najboljim igračem svijeta (2009., 2010., 2011., 2012., 2015., 2019. i 2021.), a jedina ‘mrlja’ u karijeri mu je reprezentacija.

U raspravama za nogometnog GOAT-a najveći krimen Lionela Messija upravo je reprezentacija Argentine.

2014. godine bio je vrlo blizu ostvarenja sna – Mario Götze je presudio Argentini u sudačkoj nadoknadi, a na prošlom Svjetskom prvenstvu odigrali su ispod nivoa – Hrvatska ih je svladala u skupini (3:0), a u osmini finala izbacili su ih Francuzi (4:3).

Sve to Messi bi mogao promijeniti u Kataru gdje mnogi njegovu reprezentaciju svrstavaju u uži krug favorita.

Naslov Svjetskog prvaka natjerao bi i njegove ‘hejtere‘ da priznaju – Messi je najveći nogometaš svih vremena.