Guardian: Ne može se žaliti što je zamijenjen na poluvremenu

Hrvatska 14. pro 20229:43 > 9:46 0 komentara
xMarcioxMachadox 20221213_8920 via Guliver

Britanski Guardian dao je ocjene za nastup hrvatskim reprezentativcima protiv Argentine koji su doživjeli poraz 3:0 u polufinalu SP-a u Kataru.

Ocjena šest bila je najveća kod igrača izbornika Zlatka Dalića, a dobili su je Dominik Livaković, Luka Modrić, Mateo Kovačić, Mislav Oršić, Nikola Vlašić, Lovro Majer i Marko Livaja.

Najnižu ocjenu, 4, dobili su Josip Juranović i Mario Pašalić. Najviša ocjena na utakmici je 9, a dobio ju je argentinski kapetan Messi, dok su osam dobili Alvarez i Cristian Romero.

Ocjene i opisi nastupa hrvatskih reprezentativaca protiv Argentine prema Guardianu:

Dominik Livaković: Srušio Alvareza za kazneni udarac. Ništa nije mogao napraviti po pitanju golova, ali je imao nekoliko dobrih obrana. 6

Josip Juranović: Bio je ranjiv, pozicijski klimav i nije zaustavio Alvareza. 4

Dejan Lovren: Bivši branič Liverpoola izgubio je Alvareza kad je ovaj izborio jedanaesterac. Trebao je uočiti tu opasnost. 5

Joško Gvardiol: Branič RB Leipziga je tražen, ali Messi ga je mučio. Mali genijalac ga je pobijedio prije Alvarezovog drugog gola. 5

Borna Sosa: Razočaravajuće je ubacivao iz nekoliko obećavajućih situacija. Bilo bi mu neugodno kad bi Messi došao na njegovu stranu. Zamijenjen na poluvremenu. 5

Marcelo Brozović: Loša reakcija kod drugog gola. Sporo je reagirao na izgubljenu loptu i ostavio obranu izloženom kada je Messi pronašao Alvareza. 5

Luka Modrić: Na početku je dominirao u sredini, ali izgubio je loptu kad je Argentina dobila penal. 6

Mateo Kovačić: Njegovi potezi zabrinuli su Argentinu pri rezultatu 0:0. Nažalost, nedostaje mu ideja kada dođe do posljednje trećine. 6

Mario Pašalić: Nije se nametnuo pokraj Tagliafica. Nije se mogao žaliti što je zamijenjen na poluvremenu. 4

Andrej Kramarić: Hrvatska ništa nije napravila prema naprijed. Kramarić se trudio, ali nije se mogao riješiti Otamendija i Romera. 5

Ivan Perišić: Čini se da usporava. Nije postigao pogodak i naljutio se što nije dobio korner neposredno prije no što je Argentina zabila gol. 5