Hokej 26. svi 20239:04 0 komentara
Jerome Miron-USA TODAY Sports via Guliver Images

Hokejaši Dallas Starsa pobijedili su na svom ledu Vegas Golden Knightse 3-2 u produžetku u četvrtoj utakmici finala Zapadne konferencije NHL doigravanja za Stanley Cup te smanjili zaostatak na 1-3 u seriji na četiri pobjede...

U utakmici igranoj u American Airlines Centeru, gdje su domaćini i košarkaši Dallas Mavericksa s Lukom Dončićem, pobjednički pogodak u 4. minuti produžetka postigao je Joe Pavelski, kad je Dallas imao igrača više.

Gosti su tijekom osnovnih 60 minuta dvaput bili u vodstvu. Za 1-0 Vegasa strijelac je bio William Karlsson u 5. minuti, a izjednačio je Jason Robertson, prvim od svoja dva gola, u 16. minuti.

Vegas je ponovno poveo u 31. minuti, a strijelac je bio Jonathan Marchessault, da bi u 38. minuti na 2-2 izjednačio Robertson.

Domaći vratar Jake Oettinger je imao 37 obrana, dok je na drugoj strani Adin Hill zaustavio 39 pločica.

Peta utakmica će biti odigrana u Las Vegasu u noći sa subote na nedjelju (2 sata).

Pobjednik serije će se u velikom finalu boriti za Stanley Cup protiv Florida Panthersa koji su u četiri utakmice protiv Carolina Hurricanesa postali prvaci Istočne konferencije.