Antetokounmpo vodio Grčku do pobjede nad Italijom

Eurobasket 2022 3. ruj 202223:18 > 23:18 0 komentara
Stefanos Kyriazis/ipa-agency.nx/Live Media via Guliver Images

U posljednjoj utakmici 2. kola skupine C EuroBasketa košarkaša, u kojoj igra i Hrvatska, Grčka je u Mlanu svladala domaćina Italiju sa 85:81 (23:17, 24:23, 24:17, 14:24).

Grčka je do druge pobjede u isto toliko dana stigla na sličan način kao i u petak protiv Hrvatske, vrlo rano u utakmici je stvorila značajnu prednost te ju većim tijekom susreta mirno održavala.

Nakon tri četvrtine bilo je 71:57 za Grčku, dvije minute prije kraja Dorsey je pogodio tricu za 81:71, no u samoj završnici domaćini su stigli do prilike čak i za izjednačenje. Kod prednosti Grčke 84:81 Italija se domogla lopte, ali su pokušaji Tonuta i Fontecchija za tricu bili neprecizni. Potom je Dorsey uhvatio skok u obrani i pogodio jedno slobodno bacanje za konačnih 85:81.

Giannis Antetokounmpo je sa 25 koševa i 11 skokova predvodio Grčku, Dorsey je dodao 23 ubačaja, dok je Simone Fontecchio bio najbolji u sastavu Italije sa 26 poena.

Ovom pobjedom Grčka je praktički osigurala prvo mjesto u skupini jer joj preostaju još dvoboji protiv slabijih suparnika Velike Britanije, Ukrajine i Estonije, dok je Italija na omjeru pobjeda i poraza 1:1, kao i Hrvatska. U skupini su još Ukrajina s omjerom 2:0 i Estonija sa 0:2.