Vremeplov: Prvi Zlatni gol u povijesti nogometa

Euro 2020 30. lip 202111:46 > 11:46 0 komentara
GuliverImages

Nijemci su do trećeg europskog naslova stigli 1996. pobjedom 2:1 protiv Češke u finalu koje će ostati upamćeno po prvom Zlatnom golu u povijesti nogometa.

Tog 30. lipnja na Wembleyu je bilo 73.000 navijača, a Česi su poveli u 59. iz penala kojeg je realizirao Patrick Berger.

Nedugo nakon toga njemački izbornik Berti Vogts u igru je uveo Olivera Bierhoffa. Nakon samo četiri minute na terenu on je izjednačio i odveo utakmicu u produžetak.

A onda nakon samo pet minuta igre u produžetku postao i strijelac prvog povijesnog Zlatnog gola.

Prvo veliko finale za Portugal

Portugal je do prvog finala na nekom velikom natjecanju stigao 30. lipnja 2004. kada je kao domaćin Eura u polufinalu pobijedio Nizozemsku.

U Lisabonu pred 50.000 gledatelja Portugal je s 2:1 pobijedio Nizozemce.

Poveli su golom Cristiana Ronalda u 26. minuti, da bi na 2:0 povisio Maniche. Andrade je autogolom dao nadu Oranju, ali rezultat se više nije mijenjao.