MotoGP: Ducati dominirao kvalifikacijskim danom

Automoto 9. tra 202223:34 > 23:34 0 komentara
GuliverImages

Završen je kvalifikacijski dan na četvrtoj stanici MotoGP sezone u Austinu, glavnom gradu savezne države Teksas.

Španjolac Jorge Martin iz ekipe Pramac Racing startat će s prve pozicije na nedjeljnom Grand Prixu u Austinu. Španjolac je za samo tri tisućinke bio brži od Australca Jacka Millera iz ekipe Ducati Lenovo Team. Njegov momčadski kolega, Talijan Francesco Bagnaia bio je treći dok je Martinov kolega Johann Zarco završio na četvrtom mjestu.

Top pet je zaokružio još jedan Talijan, Enea Bastianini. Prva petorirca voze Ducati pa je ovo bio svakako izvrstan dan za ovog proizvođača motora. Marc Marquez završio je na devetom mjestu sa sekundom zaostatka za pobjednikom.

U klasi Moto2, Amerikanac Cameron Beaubier osigurao je pole position, prate ga po dva Talijana i Španjolca. Celestino Vietti iz Italije bio je drugi, njegov sunarodnjak Tony Arbolino četvrti dok su dva Španjolca na trećem (Aron Canet) i petom mjestu (Albert Arenas).

Andrea Migno iz Italije bio je najbolji u kvalifikacijama za klasu Moto3, iza njega je bio Dennis Foggia (Italija), Španjolac Xavier Artigas pozicionirao se na trećem mjestu. Deniz Oncu iz Turske te Jaume Masia iz Španjolske zaokružili su top pet pozicija.

Završni dan iz Austina možete pratiti od 16.20 sati na SK kanalima. Glavni događaj dana, utrka MotoGP počinje u 20 sati (SK3).