Verstappen doveo Red Bull na vrh na drugom treningu

Automoto 18. stu 202215:48 > 15:48 0 komentara
REUTERS/Carlos Perez Gallardo/Pool

Max Verstappen završio je posljednji drugi trening ove sezone na prvom mjestu nakon što je odvozio najbrži krug na stazi Yas Marina s tri desetinke prednosti ispred Georgea Russella u Mercedesu.

Nakon uvodnih krugova na medium gumama Verstappen je prvi izašao na softu nakon što je propustio prvi trening kako bi priliku dobio Lawson, a Nizozemac je na softu postavio novo najbolje vrijeme 1:25.449 ispred Leclerca u Ferrariju na mediumu, MaxF1.net.

Perez je 25 minuta nakon početka treninga odvozio drugo najbolje vrijeme s pola sekunde zaostatka za momčadskim kolegom od čega je više od tri desetinke došlo u trećem sektoru, a Leclerc je minutu kasnije razdvojio vozače Red Bulla s manje od tri desetinke zaostatka.

Verstappen je popravio najbolje vrijeme na 1:25.335 dok je Russell zauzeo drugo mjesto za Mercedes s 0.152 sekunde zaostatka iako je imao nešto prometa u posljednjem sektoru.

Aktualni svjetski prvak još je jednom popravio najbolje vrijeme na 1:25.146 dok njegov momčadski kolega Perez nije uspio smanjiti svoj zaostatak od velikih sedam desetinki.

Verstappen je ostao najbrži do kraja treninga koji je završio simulacijom dužih dionica za utrku, a Russell je bio drugi najbrži za Mercedes ispred Leclerca na trećem mjestu za Ferrari.

Hamilton je zahvaljujući lošem trećem sektoru bio skoro tri desetinke sporiji od Russella na četvrtom mjestu ispred Pereza i Sainza, a vozači Alpinea zauzeli su sedmo i osmo mjesto sa samo pet tisućinki između njih.

Ricciardo je bio brži vozač McLarena na devetom mjestu ispred Bottasa u Alfa Romeu i Norrisa u drugom McLarenu, a Vettel je svoj posljednji drugi trening završio na 12. mjestu.

Zhou je svoj Alfa Romeo plasirao na 13. mjesto ispred Strolla, Tsunode i Albona, a slijede dva vozača Haasa, Gasly u AlphaTauriju i Latifi u Williamsu.

Treći slobodni trening počinje u subotu u 11:30, a kvalifikacije su na rasporedu u 15:00.