Pratite kvalifikacije F1 na SK u 16: Alonso opet najbrži

Formula 1 4. ožu 202314:00 > 14:01

Prošlu sezonu Aston Martin je završio na sedmom mjestu, a Fernando Alonso deset godina nije slavio u utrci Formule 1. Kvalifikacije za prvu utrku sezone u Bahrainu gledajte na SK 3 u 16 sati

Fernando Alonso zadržao je Aston Martin na vrhu poretka i na trećem slobodnom treningu za prvu utrku sezone, ali Max Verstappen bio je samo pet tisućinki sporiji u svom Red Bullu. Norris je prvi izašao na stazu u svom McLarenu, ali ubrzo su mu se pridružili vozači Mercedesa Hamilton i Russell.

Hamilton je zauzeo vrh s velikom prednošću ispred Russella, a Leclerc je razdvojio vozače Mercedesa na drugom mjestu za Ferrari.

Stroll u Aston Martinu vozi 0.66 sekundi sporije od Hamiltona, ali Alonso je u svom prvom brzom krugu uvjerljivo skinuo Hamiltona za vrha za gotovo četiri desetinke.

Verstappen i Perez na stazu su prvo izašli na hard gumama, za razliku od većine ostalih koji su odabrali soft, a Nizozemac je bio 0.6 sekundi iza Alonsa, iza dva vozača Ferrarija, dok je Perez zaostao oko 0.9 sekundi.

Zhou je 17 minuta prije kraja došao na 0.059 sekundi od Alonsa, a minutu kasnije Stroll zauzeo prvo mjesto s dvije desetinke ispred momčadskoga kolege.

Russell ruši Strolla, ali Hamilton ubrzo ruši Russella i Mercedes je time zauzeo prva dva mjesta ispred dva Aston Martina.

Verstappen osam minuta prije isteka vremena zauzima prvo mjesto (1:32.345), ali ga nakon toga Alonso ruši s prve pozicije za 0.005 sekundi dok je Perez bio desetinku sporiji od Verstappena.

Leclerc je u završnici zauzeo peto mjesto za Ferrari dok je Sainz bio tek osmi, tri desetinke iza momčadskoga kolege.

Alonso je ostao najbrži ispred Verstappena i Pereza dok je Leclerc razdvojio dva vozača Mercedesa na petom mjestu.

Stroll je bio sedmi, više od pola sekunde iza Alonsa, Sainz je završio osmi, a Piastri je bio brži vozač McLarena na devetom mjestu.

Dva vozača Alpinea Gasly i Ocon zauzeli su 10. i 11. mjesto ispred Zhoua kao bržega vozača Alfa Romea, a Norris je bio 13. za McLaren ispred dva vozača Haasa.

AlphaTauri i Williams su kao i na drugom treningu bili najsporiji.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub i ubuduće će moći pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima