Packersima pripala drama s Bearsima, Titansi razbijeni

Američki nogomet 4. pro 202223:40 0 komentara
Robin Alam Icon Sportswire via Guliver Images

Philadelphia Eaglesi uvjerljivom su pobjedom protiv Tennessee Titansa zadržali najbolji učinak u NFL karavani, a trijumfe su upisali i Green Bay Packersi, Baltimore Ravensi, Detroit Lionsi, Pittsburgh Steelersi, Cleveland Brownsi i Minnesota Vikingsi. Divizijski duel Istoka NY Giants - Washington završen je neriješenim ishodom...

Eaglesi su poveli polaganjem “wide receivera” DeVonte Smitha, ali je Ryan Tannehill izuzetnim dodavanjem uposlio Treylona Burksa koji se prilikom postizanja “touchdowna” od 25 jardi ozlijedio jer ga je defenzivni bek domaćih Marcus Epps udario kacigom o kacigu.

Jalen Hurts bacio je svoj drugi “touchdown” u utakmici od čak 40 jardi kada je početkom druge dionice spojio AJ Browna s end-zonom. Hurts je prije odlaska na odmor upisao polaganje od dva jarda i povećao prednost svog tima na 20:10.

Tennessee nije imao odgovor na nalet Philadelphije i jedine je poene u drugoj četvrtini zabilježio poslije šuta Randyja Bullocka s 36 jardi.

U trećem dijelu samo je jednom došlo do promjene rezultata, baš kao u prethodnom duelu veza Hurts – Smith je donijela radost gostujućim navijačima. Eaglesi su u četvrtoj dionici postigli drugi touchdown trčanjem na utakmici, ovaj put preko “running backa” Milesa Sandersa.

Packersi su bili bolji od Chicago Bearsa u Chicagu 28:19 iako su poslije prve četvrtine imali deficit od deset poena. Cairo Santos je domaćina donio prednost od tri poena šutem s 40 jardi, da bi “quarterback” Justin Fields trčanjem dugim 55 jardi ušao u end-zonu protivnika i povećao vodstvo. Green Bay je u drugoj četvrtini dopustio “touchdown” trčanjem Davida Montgomeryja, ali je napad zaigrao bolje i uzvratio kickom Masona Crosbyja za tri poena i “touchdownom” kada je “quarterback” Aaron Rodgers uposlio “wide receivera” Christiana Watsona.

Treća četvrtina nije obilovala poenima, samo je Santos povećao prednost svoje momčadi preciznim šutem s 28 jardi. “Running back” AJ Dillon je na samom startu posljednje dionice postigao “touchdown” za Packerse koji su pet minuta prije kraja došli do prvog vodstva na meču preko šutera Crosbyja. “Cornerback” Green Baya Jaire Alexander presjekao je Fieldsovo dodavanje dvije minute prije kraja, a potom je “rookie” Watson postigao “touchdown” trčanjem dugim nepunih 50 jardi.

Packersi su na taj način odnijeli pobjedu u divizijskom duelu i sada imaju skor 5-8, dok su Bearsi na učinku od tri pobjede i deset poraza.