(VIDEO) Bajka se nastavlja: Bengalsi na Super Bowlu!

Američki nogomet 31. sij 20220:23 > 0:32 0 komentara

Cincinnati Bengalsi osvojili su AFC konferencijun nakon što su sa 27:24 nakon produžetka pobijedili Kansas City Chiefse te su tako osigurali nastup u Super Bowlu LVI.

Bengalsi će treći put u povijesti igrati za Lombardijev trofej, a u prethodna dva navrata, 1981. i 1989. godine, poraženi su od San Francisco 49ersa.

Malo je tko mogao vjerovati u takav rasplet nakon prvog poluvremena utakmice, jer imali su Chiefsi vodstvo od 21:3. No, sjajnom igrom u drugom poluvremenu i greškama domaćina napravili su senzaciju.

Gosti su napravili seriju 21:0, na što Chiefsi nisu imali odgovor. Field gol Butkera tri sekunde prije kraja tek im je osigurao produžetak.

Chiefsi su imali sreće prilikom bacanja novčića, ali vrlo brzo je pogriješio Mahomes pa je lopta pripala Bengalsima. Oni su napraivli sve što je potrebno, brzo se primakli do field gol zone, a onda se u junaka prometnuo McPherson.

U borbi za naslov Bengalsi će 13. veljače u Los Angelesu igrati s pobjednikom dvoboja između Los Angeles Ramsa i 49ersa.