VIDEO / Medvedev nakon svađe sa sucem preokrenuo za osminu finala u Šangaju

Masters 1000 6. lis 202411:56 0 komentara

Gotovo tri sata igre, rasprava sa sucem, duge pauze za toalet, a na kraju je Danil Medvedev prošao u osminu finala mastersa u Šangaju. Snažan otpor pružio je snažnim udarcima Talijan Matteo Arnaldi, no na kraju je Rus prošao dalje - 5:7, 6:4, 6:4.

Jako težak i neizvjestan meč. Mislim da sam trebao dobiti prvi set, ali koštao me jedan loš gem. U drugom je možda bio on bolji, ali zato je tenis luda igra – izgubiš kad očekuješ pobjedu i obrnuto”, rekao je Medvedev.

U osmini finala Ruse čeka najbolji iz dvoboja Tsitsipas-Muller.

Od prvih šest gemova, samo u jednom nismo vidjeli break šansu, Arnaldi je nadoknadio break zaostatka, pa spasio break loptu kod 5:5 i onda u sljedećem gemu napravio ključni break.

Medvedev se iznervirao bez ikakvog razloga osim izgubljenog seta, posvađao se sa sucem, nakon trećeg gema drugog seta na teren je sišao i nadzornik, a nakon četverominutnog razgovora igra se nastavila.

Čini se da je to opustilo Medvedeva, koji u sedmoj gemu pravi ključni break, da bi u desetom spasio tri break lopte i realizirao prvu set loptu.

U trećem setu bilo je tijesno do 4:4, teško i bez prilika, a onda je Rus prilično lako napravio break i u neizvjesnom posljednjem gemu realizirao treću meč loptu.