Hokej 22. tra 20229:31 > 9:32 0 komentara

Pittsburgh je pobijedio Boston 4:0 u odličnoj utakmici starih rivala.

Boston jednostavno nije imao “šifru” za otključati vrata Pittsburgha koje je lavovski branio Casey Desmith. On je upisao  čak 52 obrane! Prva zvijezda večeri je bio Jake Guentzel koji je zabio hattrick po peti put u karijeri) da bi došao do 40. gola sezone po drugi put u karijeri.

Odlična utakmica bila je i između Tampa Bay i Toronta. Kanađani su otvorili bolje i prvu trećinu okončali s 14:7 u udarcima, iako zahvaljujući vratarima golova nije bilo. Međutim, u nastavku, ranjeni lav doista pokazuje da kad je otpisan i najranjiviji, napada najžešće.

Drugih 20 minuta Tampa je odigrala uraganski i s 4 postignuta pogotka u tom razdoblju jasno usmjerila susret u svoju stranu. U samom startu treće domaćini su otišli i na 5:0, a do kraja su samo kontrolirali susret te s ukupnih 8:1 razmontirali potencijalne suparnike u prvom kolu doigravanja.

Sjajni kapetan Tampe Steven Stamkos došao je do 954. boda, odvojio se od legendarnog Martina St. Louisa i postao samostalni najefikasniji igrač svih vremena u povijesti franšize. U istoj utakmici Nikita Kucherov je prebacio 600 bodova za Tampu i na taj način postao igrač koji je s najmanjim brojem utakmica za Tampu upisao taj broj bodova, odnosno preuzeo ulogu igrača koji je najbrže stigao do 600 bodova u povijesti franšize.