Hokej 27. lis 20228:37 0 komentara
Tom Horak-USA TODAY Sports via Guliver

U prvom ovosezonskom izdanju Bitke za New York, jednom od najvećih NHL derbija, Islandersi su s 3:0 dobili Rangerse.

Čvrsta, disciplinirana obrana i apsolutno briljantan Ilja Sorokin (41 obrana) bili su dovoljni da se zaustavi moćna napadačka mašinerija Rangersa koja nije imala svoj dan.

S druge strane dva gola Palmierija i jedan Baileya nanijela su vrataru Rangersa Haláku i treći njegov poraz u isto toliko startova.

Islandersi su ovom pobjedom prekinuli niz od tri uzastopna poraza, dok su Rangersi i dalje u vlastitoj crnoj rupi (četvrti poraz u nizu, od čega dva unutar 60 minuta, dva nakon produžetka).

U preostala dva sinoćnja susreta NHL lige gostujuće pobjede su upisali Edmonton Oilersi i Tampa Bay Lightning. Oilersi su porazili St. Louis Bluese s 3:1, dok je Tampa slavila protiv Anaheim Ducksa s 4:2.

Edmonton je do pobjede protiv St. Louisa došao u posljednjoj trećini postigavši dva gola. Sedam minuta prije kraja susreta Ryan Nugent-Hopkins postigao je svoj 200. pogodak u NHL-u za 2:1, a pobjedu gostiju potvrdio je Zach Hyman 30 sekundi prije kraja u praznu mrežu. Oilersi su upisali četvrtu pobjedu u sedam utakmica, dok je St. Louis u petoj utakmici upisao drugi poraz.

Nakon lošeg početka sezone, Tampa se popravlja. I u ovoj utakmici odluka je pala u zadnjem periodu igre. Nakon što u prve dvije trećine završile 2:2, Brandon Hagel (56) i Nicholas Paul (60) zabili su za pobjedu gostiju. Strijelci za goste bili su i Mihail Sergačev (18) i Nikita Kučerov (19), a Trevor Zegras (15) i Troy Terry (37) za Anaheim.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima