Champions League 23. srp 202422:33 0 komentara

Čak sedam pogodaka postigli su nogometaši švicarskog Lugana i turskog Fenerbahčea u prvom susretu drugog pretkola nogometne Lige prvaka, a gosti iz Istanbula su slavili 4:3.

Igrač utakmice bio je bosansko-hercegovački napadač Edin Džeko, koji se cijelo ljeto spominje kao moguće pojačanje splitskog Hajduka. Džeko je postigao uvodna tri pogotka za Fenerbahče, sastav kojeg od ove sezone vodi legendarni Jose Mourinho.

El Wafi je u četvrtoj minuti doveo Lugano u vodstvo, a Džeko je uzvratio golovima u 45. iz jedanaesterca i 46. minuti. Na 2:2 je izjednačio Bislimi u 64. minuti, a Džeko je strijelac za 3:2 bio u 67. minuti. Do kraja je svaka momčad postigla po pogodak. Za Lugano je strijelac bio Valenzuela u 94., a za goste Kadioglu u 73. minuti.

Vrata Fenerbahčea je branio hrvatski reprezentativni golman Dominik Livaković.

Drugo pretkolo već je nakon prve utakmice gotovo sigurno preskočio Ferencvaroš koji je u Budimpešti svladao velški New Saints s 5:0. Tri pogotka je postigao Traore.

Tri gola je dao i španjolski nogometaš Jesus Imaz, od 15. do 29. minute, a njegova  je poljska Jagiellonia s 5:0 nadigrala litavski Panavežis u gostima.

Hrvatski vratar Fabijan Buntić je branio za Qarabag koji je uspješno odradio gostovanje kod Lincoln Red Impsa gdje je slavio 2:0. Golove su protiv predstavnika Gibraltara postigli Juninho i Bajramov.

Uzvratne utakmice 2. pretkola Lige prvaka igraju se idućeg utorka i srijede.