Roland Garros 28. svi 201916:04 > 16:05
Photo by Michael Dodge/Getty Images)

Ivo Karlović plasirao se u drugo kolo Roland Garrosa nakon trosatne bitke protiv Feliciana Lopeza.

Getty Images Sport, Julian Finney

Ivo Karlović doputovao je u Pariz kako bi nastupio na Roland Garrosu iako prethodno ove sezone nije odigrao niti jedan meč na zemljanoj podlozi. Ranking hrvatskog tenisača (94.) to mu je omogućio, a za protivnika je dobio španjolskog veterana Feliciana Lopeza.

Teško da je Ivo mogao poželjeti bolji ždrijeb, Lopez također nije previše igrao na zemlji ovog proljeća uslijed direktorskih obveza na turniru u Madridu, a po godinama njih dvojica su praktično vršnjaci. Ne samo to, zajedničkim zbrojem godina (77) to je i ‘najstariji’ dvoboj na jednom Grand Slam turniru u povijesti. Karlović je također postao i prvi igrač koji je nastupio na jednom GS turniru s navršenih 40 godina života od 1980. godine i Johna Paisha, a sada je i prvi takav pobjednik od Kena Rosewalla 1978. godine.

Što se samog meča tiče, bio je to još jedan Ivin klasik. Meč koji je potrajao tri sata i šest minuta, Karlović je sve mogao puno brže riješiti, u tie-breaku trećeg seta imao je dvije set lopte, a jednu čak i na servisu. U četvrtoj dionici kada su mnogi očekivali preokret Lopeza, što je ovaj i najavio povevši 4:2, Doktor Ivo ponovno je proigrao. Vratio je break minusa, a nešto kasnije sam došao do prednosti servisa. Kod 6:5 odservirao je za pobjedu konačnim rezultatom 7:6, 7:5, 6:7, 7:5. Karlović je ispalio 33 as servisa.

Osim što je plasmanom u drugo kolo zaradio 87 tisuća eura, Karlović će imati priliku proći i korak dalje, idući protivnik bit će bolji iz dvoboja nove španjolske nade Alejandra Davidovicha-Fokine i Australca Jordana Thompsona.