AO: 'Dr. Ivo' u svom stilu do preokreta, Ćorić lagano

Photo by Michael Dodge/Getty Images)

Hrvatski tenisač Ivo Karlović osigurao je plasman u 2. kolo Australian Opena pobjedom protiv Poljaka Huberta Hurkacza 6:7 (5), 7:6 (5), 7:6 (3), 7:6 (5) za tri sata i 10 minuta igre.

Grant Halverson/Getty Images

Hrvatski tenis bilježi sjajne rezultate prva dva dana Australian Opena.

Četrdesetogodišnji Karlović je odigrao odlično protiv skoro duplo mlađeg protivnika, izgubio je samo jedan gem na svoj servis i to u trećem setu, ali je već u sljedećem vratio na isti način i zahvaljujući sigurnom servisu došao do pobjede.

Najstariji igrač u ždrijebu bio je najbolji kad je bilo najpotrebnije, u trinaestoj igri, i došao do velike pobjede.

“Div sa Šalate” imao je 39 as udaraca, od toga 14 u četvrtom setu, iskoristio je jednu od tri break lopte, a spasio je tri.

Karlović je 2018. dogurao do trećeg kola u Melbourneu, a na putu da ponovi prošlogodišnji rezutat stoji mu Japanac Kei Nishikori.

Uspješan je bio i drugi hrvatski predstavnik Borna Ćorić, koji je bez izgubljenog seta pobijedio Belgijanca Stevea Darcisa – 6:1, 6:4, 6:4 za nešto više od dva sata igre. Dvanaesti igrač svijeta je u prvom setu dva puta napravio break, u drugom i trećem po jednom i to mu je bilo sasvim dovoljno da prvi put u karijeri preskoči prvi prepreku u Melbourneu..

Ćorić će se u 2. kolu sastati s Martonom Fucsovicsem iz Mađarske, koji je sa 3:1 izbacio Alberta Ramosa.