Magdeburg preko Cindrića i moćne Barcelone do finala LP

Rukomet 17. lip 202317:58 0 komentara
Felipe Mondino via Guliver Images

Rukometaši njemačkog Magdeburga napravili su senzaciju u polufinalu Lige prvaka i nakon sedmeraca s 40:39 izbacili branitelja naslova Barcelonu. U drugom polufinalu sastaju se PSG i Kielce.

Barcelona je nakon prvog poluvremena vodila 18:16 i imala na startu drugog dijela prednost 21:18, ali je tada uslijedila serija njemačke momčadi 7:2. Do kraja poluvremena se igralo gol za gol i Magdeburg je nekoliko sekundi prije kraja izborio produžetke.

U produžecima je Magdeburg na krilima Slovenca Marka Bezjaka dva puta imao po dva gola prednosti, ali se Barcelona vraćala i odvela utakmicu u sedmerce. A tamo je bio pravi festival promašaja. Od 9 sedmeraca pogođena su samo dva.

Hrvatski rukometaš Luka Cindrić je za poraženu momčad zabio dva gola, oba u prvom dijelu. Najefikasniji igrač utakmice bio je Magdeburgov Kay Smits s 11 golova.