Rukometni klasik pripao Danskoj, briljirao najbolji rukometaš svijeta

Pariz 2024 27. srp 202422:43 0 komentara
AP Photo/Aaron Favila via Guliver Images

Kompletiran je prvi dan Olimpijskih igara za rukometaše, a pobjedama su se radovale reprezentacije Španjolske, Hrvatske, Egipta, Norveške, Njemačke i Danske.

Dan je zatvoren pravim klasikom Danske i Francuske. Poslije 60 minuta vrhunskog rukometa pobjeda je otišla Dancima 37:29 uz čak 22 zajednička gola Mathiasa Gidsela Simona Pytlicka. Po 11 obojica. Gidsel je inače aktualni osvajač nagrade IHF-a za najboljeg rukometaša 2023. godine.

Prvo je poluvrijeme bilo gotovo izjednačeno, tek uz minimalno vodstvo Danske 18:17, no u drugom su Danci bili nezaustavljivi. Kod Francuske su najbolji strijelci bili Hugo Descat (7) i Dika Mem (5).

U toj istoj grupi B ranije tijekom dana Egipat je pobijedio Mađarsku 35:32, dok je Norveška bila bolja od Argentine 36:31.

U skupini A Hrvatska je preokrenula zaostatak od šest golova u pobjedi nad Japanom 30:29, Španjolska je također slavila nakon preokreta protiv Slovenije 25:22, a Njemačka je svladala Švedsku 30:27.