Hokej 28. velj 202210:53 > 10:53 0 komentara

Sydney Crosby i Eugene Malkin najzaslužniji su za pobjedu Pittsburgha na gostovanju protiv Columbusa 3:2 u NHL-u.

Dva veterana donijela su preokret u posljednjoj trećini. Najprije je Malkin osam minuta prije kraja poravnao na 2:2, a konačan rezultat postavio je Crosby u 58. minuti.

U prvoj trećini Columbus je poveo Bjorkstrand, a u samoj završnici prve trećine izjednačio je Ruvedel. Roslović je donio novu prednost Blue Jacketsima u drugoj trećini, no Pittsburgh je na spomenuti način stigao do pobjede.

Ni Vancouver Canucksi neće odustati od doigravanja. Na gostujućem terenu svladali su New York Rangerse 5:2 i tako izjednačili treću uzastopnu pobjedu. Dva gola u prvoj trećini bila su dovoljna za pobjedu. Pogađali su Pearson, Myers, Lammikko i Highmore.

New York je u trećoj trećini preko Lafreniea i Stroma uspio smanjiti na 4:2, no konačan rezultat na prazan gol postavio je Petersen.

U ostalim utakmicama New York Islandersi su kao gosti svladali Anaheim rezultatom 4:0, dok je San Jose bio bolji od Seattlea 3:1.