Mladost do još jedne pobjede za Ligu prvaka

Ostali sportovi - Ostalo 30. ruj 202212:17 > 12:17 0 komentara
LM/Luigi Mariani/IPA/Live Media via Guliver

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti ostvarili su i drugu pobjedu na turniru skupine C prvog kruga kvalifikacija Lige prvaka u Herceg Novom.

Nakon što su u četvrtak uvjerljivo porazili turskog doprvaka Enku Istanbul sa 16:6, vaterpolisti Mladosti su u prvom od dva današanja ogleda porazili litavski Žaibas sa 17:5.

“Žapci” su odlično otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine su vodili sa 3:0. U drugoj dionici je bilo 3-3, no sve dvojbe oko pitanja pobjednika, Mladost je riješila u trećoj četvrtini koju je dobila sa 7:1. U posljednjem periodu igre Žaibas je slavio sa 3:2.

Mladost su do druge pobjede predvodili Valiko Dadvani i Ivan Vrbnjak sa po tri gola, dok su David Mijić i Tin Fabris postigli po dva gola, Na suparničkoj strani najefikasniji su bili Julius Gostautas i Luka Bosic sa po dva gola.

Mladostašima u petak slijedi još jedan ogled, dvoboj protiv Novakyja, dok će u subotu igrati susret 4. kola protiv Jadrana iz Herceg Novog.

Natjecanje u skupini C završava u nedjelju, a Mladost je u petom kolu slobodna.

Tri najbolje ekipe iz skupine izborit će nastup u drugom kvalifikacijskom krugu Lige prvaka.

Osim u Herceg Novom, u prvom krugu kvalifikacija igraju se još tri turnira u Mouscronu (Belgija), Nijverdalu (Nizozemska) i Oradei (Rumunjska).