Cvjetko uzela broncu na završnom turniru u Jeruzalemu

Gabi Juan (EJU)

Hrvatska džudašica i svjetska doprvakinja u kategoriji do 70 kg Lara Cvjetko osvojila je brončanu medalju u svom prvom nastupu na prestižnom Mastersu u Jeruzalemu, završnom turniru iz IJF World Tour serije.

U istoj kategoriji svjetska prvakinja Barbara Matić ostala je na korak do odličja, dok je u kategoriji do 63 kg Iva Oberan završila svoj nastup u drugom kolu.

Lara Cvjetko je do medalje došla kroz repesaž u kojem je u borbi za broncu svladala Nizozemku Kim Polling koja je u četvrtfinalu bila bolja od Barbare Matić.

Prije te borbe Cvjetko je u svojoj četvrtini ždrijeba prvo svladala Grkinju Elisavet Teltsidou, da bi je u četvrtfinalu pobijedila Belgijka Gabriella Willems.

Kroz repesaž je do odličja mogla i Barbara Matić, ali je u prvom meču poražena od Japanke Saki Niizoe, koja je potom pobijedila i Willems te osvojila broncu.

U finalu ove kategorije Austrijanka Michaela Pollers pobijedila je Marie Eve Gahie.

Iva Oberan je u turnir ušla pobjedom nad srpskom reprezentativkom Anjom Obradović, da bi je u sljedećoj borbi svladala Izraelka Gili Sharir. Pobjednica u kategoriji do 63 kg je Japanka Miku Takaichi koja je u finalu bila bolja od reprezentativke Kosova Laure Fazliu.

Turnir završava u četvrtak, kad će na tatami i jedini hrvatski predstavnik u muškoj konkurenciji Zlatko Kumrić, koji se natječe u kategoriji do 100 kg. Ždrijeb mu je u prvom kolu za suparnik dodijelio azerbajdžanskog reprezentativca Elmara Gasimova.