Mađari i iz Pyeongchanga donose zlato!

Ronald Martinez/Getty Images

Mađarska štafeta osvojila je zlato u brzom klizanju u disciplini kratka staza na 5000 metara. Na 500 metara u pojedinačnoj konkurenciji je Wu Dajing uzeo zlato uz novi svjetski rekord, dok je kod dama Suzanne Schulting osvojila zlato na 1000 metara.

Mađari, koji su među najuspješnijim nacijama na Olimpijskim igrama, neće se ni iz Južne Koreje vratiti bez odličja. Njihovi klizači uspjeli su pobijediti u štafetnoj utrci na 5000 metara u disciplini brzog klizanja na kratkoj stazi.

Bili su najbrži i to s vremenom 6 minuta, 31 sekunda, 971 tisućinka, što je i novi olimpijski rekord. Druga je bila kineska štafeta s manje od tri desetinke zaostatka, a Kanađani su završili treći.

Baš je u kineskoj štafeti klizao Wu Dajing koji je ranije srušio svjetski rekord na stazi dugoj 500 metara. Njegovo vrijeme bilo je 39 sekundi, 584 tisućinki, a iz su završili Korejci Dae-heon Hyeojun.

Maddie Meyer/Getty Images

Wu je inače u Sočiju bio drugi iza ruskog natjecatelja Viktora Ana. An je ove igre propustio zbog suspenzije ruskih sportista, iako nikada nije bio pozitivan ni na jednom doping testu.

U jedinom ženskom finalu na kratkim stazama Suzanne Schulting osvojila je zlato na 1000 metara. Ona je tu dužinu preklizala za minutu, 29 sekundi i 778 tisućinki. Iza nje su bile Kim Boutin iz Kanade i Ariana Fontana iz Italije.

Za Schulting je ovo druga medalja u Pyeongchangu, jer je prethodno osvojila broncu sa štafetom.