VIDEO / Kulenović dvaput zabio Ajaxu, ali Kopljanici u golijadi izvukli sva tri boda!

Nogomet 20. lis 202416:40 0 komentara

Nogometaši Ajaxa upisali su vrijednu pobjedu 3:4 na gostovanju kod Heraclesa u devetom kolu nizozemske lige.

Već nakon 12 minuta igre Ajax je šokiran golom Luke Kulenovića, ali u 25. minuti Klaassen je vratio stvari na početak.

Samo tri minute kasnije Engels je golčinom s centra donio novo vodstvo Heraclesu. Kopljanici su do novog izjednačenja došli golom Traorea u 34. minuti, a s rezultatom 2:2 otišlo se na odmor.

Velikan iz Amsterdama prvi put je u poveo u 63. minuti golom Wouta Weghorsta, no novo izjednačenje stiže u 76. minuti preko dvostrukog strijelca Kulenovića. Ipak, Ajax je do sva tri boda došao golom iz kaznenog udarca u 82. minuti, siguran je s bijele točke bio još jedanput Weghorst. Hrvatski reprezentativac Josip Šutalo odigrao je svih 90 minuta za goste.

Ovom pobjedom Ajax je na trećem mjestu sa 16 bodova, dok je Heracles 14. sa sedam bodova manje.