Nogomet 26. ruj 202321:28 0 komentara

Noigometaši Galatasaraya vratili su se na čelo tablice turske Superlige, pošto su u zaostaloj utakmici trećeg kola kao gosti bili bolji od Istanbulspora 1:0 golom Icardija u 42. minuti.

Nekadašnji ofenzivac Intera u centru pažnje prvo se našao u 37. minuti, poslije penala koji je dosuđen u korist Galate. Icardi je, kako je kamera zabilježila, komunicirao sa suigračem Keremom Akturkogluom, poslije čega je riješeno da će Turčin biti taj koji će izvesti penal.

Međutim, umjesto šuta, Akturkoglu je samo dodao loptu za Icardija, koji je na nju naletio. Ipak, Icardi se propisno osramotio promašivši praktično prazan gol u sceni koja je koliko komična, toliko i frustrirajuća za navijače aktualnog prvaka.

Ipak, Icardi se svega pet minuta kasnije uspio iskupiti. Ovog puta mu je uspješan asistent bio Akturkoglu, a ispostavilo se da je to bio konačan rezultat, iako je gostujući sastav do kraja susreta bio daleko opasniji suparnik.

Poslije ove pobede Galatasaray ima 16 bodova iz šest kola, pet pobjeda zaredom. Prvi pratitelj im je Fenerbahče, koji ima utakmicu manje i može ih preskočiti ukoliko u četvrtak pobijedi Bašakšehir.