Nizozemska 5. svi 202416:48 0 komentara

Hrvatski stoper Josip Šutalo odigrao je čitav susret za Ajax u 4-1 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Volendama u susretu 32. kola nizozemskog nogometnog prvenstva dok su Borna Sosa i Jakov Medić ostali na klupi "kopljanika".

Pogotke za Ajax postigli su Taylor (25, 77), Akpom (64) i Brobbey (70) prije no što je Benamar (80) ublažio poraz Volendama.

Ajax je sada peti na ljestvici sa 52 boda, šest manje od četvrtog AZ Alkmaara, dok je Volendam ovim porazom izgubio sve izglede za ostanak, pretposljednji je sa 19 bodova, sedam manje od 16. Excelsiora koji drži mjesto koje vodi u kvalifikacije za ostanak.

Ranije u nedjelju je PSV Eindhoven osigurao 25. naslov prvaka Nizozemske pobjedom 4-2 nad Spartom Rotterdam prekinuvši tako šestogodišnje čekanje na trofej. Povela je Sparta golom Metinha, a onda je u 19. minuti izjednačio Said Bakari autogolom.

Nakon toga, Johana Bakayoka dovodi PSV u vodstvo u 26. minuti, ali tri minute kasnije Olivier Boscagli zabija autogol i Sparta izjednačava. Boscagli se iskupio za autogol u 67. minuti kada je zabio za 3-2 za PSV, a Jordan Teze je u 78. minuti zabio četvrti gol za prvake.

PSV-u je trebao samo bod da osigura naslov nakon što su u 32 prvenstvene utakmice doživjeli samo jedan poraz. PSV je četiri kola do kraja prvenstva prvi s nedostižnih 87 bodova, dok je  Feyenoord drugi sa 75 bodova. Treći je Twente sa 63 bodova. Sparta je deveta s 43 boda.