Rijeka na Rujevici kao “gost” izborila plasman u sljedeću fazu Kupa

Hrvatska 18. ruj 202420:33 0 komentara
Matthieu Mirville via Guliver Images

Nogometaši Rijeke izborili su plasman u osminu finala hrvatskog Kupa nakon što su na Rujevici u susretu 16-ine finala porazili Neretvanac s 3-1.

Utakmica se trebala igrati na stadionu četvrtoligaša iz doline Neretve, međutim kako Neretvanac nije mogao osigurati minimalne sigurnosne standarde na svom stadionu, utakmica se igrala na Rujevici.

Rijeka je povela u 10. minuti golom Komnena Andrića kojem je to bio prvijenac u klubu s Kvarnera.

Bogojević je uputio prizemni ubačaj na vrh peterca, a Andrić postavio nogu za 1-0. U 33. minuti je Fruk sjajnom dubinskom loptom pronašao Pašalića koji je izašao sam pred suparničkog vratara i rutinski poentirao za 2-0.

U 60. minuti Rijeka je zabila i treći gol. Fruk je ubacio na drugu vratnicu, Perica glavom pogodio gredu, a odbijenu loptu kapetan Radeljić poslao iza vratara Neretvanca.

Konačnih 3-1 postavio je Krešimir Medić u 83. minuti pogodivši s 20 metara.

U srijedu je plasman u osminu finala izborio i Osijek nakon što je u Varaždinu na stadionu Slobode pobijedio Varteks također s 3-1.

Plasman u osminu finala ranije su osigurali Hajduk, Istra 1961, Šibenik, Lokomotiva, Gorica, Slaven Belupo, Varaždin, Mladost Ždralovi, Rudeš, Slavonija Požega, Dugopolje, Bednja i Bjelovar.

U posljednjem susretu 16-ine finala 25. rujna se sastaju Banjole i Dinamo igrati 25. rujna.