Johansson junak, Šveđani nose 1:0 u Milano

Claudio Villa/Getty Images

U prvom dvoboju dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. u Solni švedski nogometaši su slavili protiv Italije s 1-0.

Junak pobjede Šveđana u Solni bio je Jakob Johansson, koji je postigao jedini gol na utakmici poslije asistencije Ole Toivonena u 61. minuti. Johansson je u igru ušao četiri minute ranije, umjesto Ekdala.

U 60. minuti udarac Jakoba Johanssona odbio se od Danielea De Rossija, a lopta je prevarila Gianluigia Buffona i ušla u mrežu.

U 71. minuti gosti su mogli izjednačiti i zabiti vrijedan gol u gostima. Matteo Darmian je opalio s 20 metara pored vratara Robina Olsena, ali je pogodio vratnicu.

Revanš utakmica igra se u ponedjeljak na stadionu „Giuseppe Meazza“ od 20.45, uz izravan prijenos na Sport Klubu.
Italija bi u slučaju neuspjeha propustila prvo Svjetsko prvenstvo još od 1958. godine.