Real nakon preokreta slavio u Gijonu, pogodak Čopa

Primera 15. tra 201718:07 > 18:08
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Nogometaši madridskog Reala pobijedili su Sporting iz Gijona na gostovanju rezultatom 3:2 u okviru 32. kola Primere. Sva tri boda Madriđanima donio je Isco u posljednjoj minuti regularnog dijela utakmice.

Trener Madriđana Zinedine Zidane na gostovanje u Gijon nije poveo neke od svojih najvećih zvijezda – Cristiana Ronalda i Karima Benzemu, dok je Gareth Bale ozlijeđen. Ipak, Sergio Ramos se našao na terenu, a ispostavilo se da je to dovoljno da oslabljeni, kraljevski klub osvoji tri boda.

Sporting je poveo u 14. minuti, kada je strijelac bio Duje Čop. Odgovor gostiju stigao je samo tri minute kasnije, kada je Isco napravio slalom kroz obranu, a Pichu Cuellar je bio nemoćan na golu.Domaćin je ponovno poveo u 50. minuti, kada je Mikel Vesga glavom zakucao loptu u mrežu, ali se Madriđani nisu predavali. Alvaro Morata je primio dugu loptu koju je poslao Danilo za 2:2 u 59. minuti.

Činilo se da će doći do podjele bodova, iako je Real redao šanse. Priliku da donesu sva tri boda prvaku Europe imali su redom Danilo, James Rodriguez i Mariano Diaz, ali je na kraju pogodio Isco u posljednjoj minuti utakmice. Samo minutu ranije, sudac je oštetio goste, nakon što poslije očiglednog igranja rukom jednog od igrača Sportinga nije pokazao na bijelu točku.

Kraljevski klub na čelu tablice Primere ima 75 bodova, šest više od Barcelone. Sporting je na 18. poziciji, prvi je ispod crte opasne zone, sa 22 boda.