City slavio u "ludoj" utakmici i spasio prvenstvo

Premier League 3. sij 201921:57 > 22:00
Alex Livesey/Getty Images

U 21. kolu engleskog prvenstva Manchester City je na Etihadu pobijedio Liverpool rezultatom 2:1.

Mike Hewitt, Getty Images Sport

Gledatelji na Etihadu i pred malim ekranima mogli su uživati, spektakl je ispunio očekivanja. Dvoboj dvije prvoplasirane momčadi u engleskom prvenstvu je ponudio taktičko nadmudrivanje, golove, prilike, tenzije – sve što jedan derbi i treba imati.

Ipak, nakon utakmice su sretniji bili navijači u Manchesteru, barem onom dijelu koji pripada navijačima Cityja.

Počelo je vrlo oprezno s obje strane, odmah se vidjelo da je pred nama šahovska partija dvaju trenera. City je dominirao u posjedu, ali bez nekih prilika, dok je Liverpool čekao svoje prilike iz kontre. I onda u 18. minuti gosti iz grada Beatlesa dolaze do prve velike prilike, ali uistinu nisu imali sreće. Prvo je Mane pogodio vratnicu, a onda u nastavku akcije Stones pogađa svog vratara, lopta ide u gol, a Stones još jednom s crte izbacuje loptu i spašava svoju momčad od zaostatka. Nakon toga ponovno je loptu “sakrio” City, ali treba napomenuti da momčad Pepa Guardiole u prvih pola sata nije uputila udarac prema golu “Redsa”. Ipak, u 40. minuti domaćini dolaze u vodstvo nakon sjajne reagcije Aguera. S lijeve strane loptu je ubacio Bernardo Silva, a Aguero bježi Lovrenu i zabija silovito za vodstvo domaćina.

U nastavku se igra rasplamsala, obje momčadi su otpustile kočnice i gledali smo sjajnu utakmicu. Napadalo se s jedne na drugu stranu, ali Liverpool je u drugom poluvremenu prvi došao do pogotka. Robertson je u 64. munuti glavom loptu ubacio u peterac, a tamo neometan Firmino zabija za izjednačenje. Ipak, osam minuta poslije City ponovno vodi, ovaj puta strijelac je bio Sane, nakon sjajne asistencije Sterlinga. Taj pogodak je ponovno ohrabrio igrače Liverpoola, koji su propustili nekoliko izglednih situacija preko Salaha i Firmina. Treba spomenuti i da su domaćini mogli riješiti susret ranije, ali Aguero i Silva nisu bili precizni.

Na kraju pobjeda Manchester Cityja koji je došao s ova tri boda na samo četiri boda zaostatka za vodećim Liverpoolom.