Osijek bez problema u osminu finala Kupa, zabio novopridošli napadač

Hrvatska 18. ruj 202418:27 0 komentara
NK Osijek

Nogometaši Osijeka očekivano su se plasirali u osminu finala SuperSport Hrvatskog kupa.

Na gostovanju u Varaždinu kod četvrtoligaša Varteksa Osijek je na stadionu Slobode slavio 3:1. Golove su za goste postigli Marko Soldo u 9. minuti, zatim napadač Arnel Jakupović koji je nedavno stigao iz Slovenije u 60. i Pedro Lima u 73. minuti, dok je počasni gol za Varaždince zabio Glavica u 77.

Varteks je član četvrtog razreda hrvatskog nogometa (3. Nogometna liga Sjever). Klub je osnovan u svibnju 2011. godine, a ovo je bilo prva prvi puta da “Bumbari” igraju službenu utakmicu s jednim prvoligašem.

Plasman u osminu finala ranije su osigurali Hajduk, Istra 1961, Šibenik, Lokomotiva, Gorica, Slaven Belupo, Varaždin, Mladost Ždralovi, Rudeš, Slavonija Požega, Dugopolje, Bednja i Bjelovar.

U srijedu se još sastaju Rijeka – Neretvanac, dok će Banjole i Dinamo igrati 25. rujna.