Kawasaki 'petardom' ispratio Osaku i osigurao naslov

Nogomet ostalo 25. stu 202012:42 > 12:53
Matt Roberts/Getty Images

Momčad Kawasaki Frontalea osigurala je naslov prvaka Japana pet kola prije kraja deklasiravši najbližeg pratitelja Gambu Osaku sa 5:0 na domaćem terenu

Pogotke za fantastični Kawasaki postigli su Damiao u 22. minuti, Ienaga u čak tri navrata u 45. 49. i 73. minuti te Saito u 90. minuti utakmice.

Frontale je u ovoj sezoni J lige dominirao od samog početka. Vrlo rano su se odvojili od ostalih pratitelja na tablici i sada su mirno priveli prvenstvo kraju fenomenalnim izdanjem protiv Gamba Osake.

U dosadašnjih 30 utakmica upisali su čak 24 pobjede uz tri remija i poraza, uz nevjerojatnu gol razliku 79-25. Koliko je tih njihovih 79 postignutih golova vrijedno pokazuje činjenica da je drugoplasirana Gamba Osaka postigla čak 38 pogodaka manje! Glavna osovina momčadi je ‘fantastična četvorka’ Damiao-Ienaga-Kobayashi-Mitoma koja je zajedno postigla čak 46 pogodaka.

Kawasakiju je ovo treći naslov prvaka ukupno, ali i treći u posljednje četiri sezone što dovoljno govori da su apsolutno preuzeli primat u japanskom nogometu.

Najuspješnija momčad u povijesti J lige je i dalje Kashiwa Antlers sa 8 naslova prvaka.