Nogomet ostalo 19. kol 202014:41 > 14:42
Matt Roberts/Getty Images

U derbiju 11. kola japanske J lige sastala su se dva najbolja kluba lige Kawasaki Frontale i Cerezo Osaka, a na svom Todoroki stadionu Kawasaki je bio nemilosrdan i pobijedio 5:2.

U meču najboljeg napada u ligi i najbolje obrane, izgledalo je da ćemo gledati tešku borbu sa malo golova. Međutim,već u 7. minuti je Bruno Mendes odličnu kontru i pas Maruhashija pretvorio u gol za početno vodstvo gostiju.

To je bio znak da ćemo gledati otvorenu utakmicu s puno pogodaka. Domaći su se vratili golom Wakizaka iz slobodnog udarca sa 25 metara koji je iskoristio loše postavljanje golmana gostiju.

Do kraja poluvremena Ienaga je postigao gol sa bijele tačke za preokret, a penal je napravio Maruhashi.

U drugom poluvremenu trener domaćih Toru Oniki koji na svakoj utakmici rotira pet-šest igrača ubacio je u igru Mitoma, a to je pokrenulo i ostatak momčadi da zaigra konkretnije.

Yu Kobayashi na 3:1 povisio je u 53. minuti na dodavanje Noborizata. Svoj sedmi gol u sezoni Kobajashi je proslavio par minuta kasnije asistencijom za gol protivnika, a prvi gol u karijeri u J ligi postigao je mladi Seko za smanjenje gostiju na 3:2.

Završnica kao i obično je bila u znaku Kawasakija, a Mitoma je svoj peti gol u sezoni postigao u 74. minuti na asistenciju Kobajashija. Leandero Damiao je tri minute kasnije sa dva metra ubacio loptu u gol za konačnih 5:2. Hrvatski internacionalac i bivši igrač Hajduka i Osijeka Matej Jonjić odigrao je svih 90 minuta za Cerezo Osaku.