Motta momentalno tjera zvijezdu koju je doveo ovog ljeta za 50 milijuna?

Nogomet 8. lis 20248:26 0 komentara
Photo by Sportinfoto/DeFodi Images by Guliver

Brazilac Douglas Luiz prošlog je ljeta prešao iz Aston Ville u Juventus za 51.5 milijuna eura, nakon sjajne sezone u Premier ligi. Tijekom 35 nastupa za Aston Villu postigao je devet golova i upisao pet asistencija, igrajući ukupno 3002 minute. Očekivalo se da će nastaviti s dobrim igrama u Juventusu, no zasad nije pokazao svoje najbolje izdanje.

Luiz je dosad odigrao osam utakmica za momčad Thiaga Motte, ali nijednu od prve minute, skupivši 222 minute u Serie A i Ligi prvaka. U zadnje dvije utakmice skrivio je penale, a iako njegova greška protiv RB Leipziga nije koštala Juventus (pobijedili su 3:2), njegova pogreška u nedjeljnoj utakmici protiv Cagliarija rezultirala je izjednačenjem 1:1 nakon što je napravio prekršaj koji je doveo do jedanaesterca.

Prema Tuttosportu, Motta i dalje vjeruje u tehničke kvalitete Douglasa Luiza, ali problem leži u intenzitetu njegove igre, jer trener zahtijeva visok tempo i trčanje u oba smjera. Zbog toga Luiz trenutno nije u prvom planu. Juventus će mu dati vremena do zime kako bi pokazao napredak, nakon čega će se odlučivati o njegovoj budućnosti. Prema Transfermarktu, Luiz vrijedi 75 milijuna eura, a ranije je igrao za Manchester City, Gironu i Vasco da Gamu.