Debitant Conte: Luda utakmica, nekad je to dobro

Konferencijska liga 5. stu 202110:00 > 10:20 0 komentara
AP Photo/Frank Augstein

Antonio Conte je debitirao na klupi Tottenhama u dramatičnoj pobjedi nad nizozemskim Vitesseom 3:2 u utakmici četvrtog kola Grupe G Konferencijske lige.

Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Tottenham je u 28. minuti vodio sa 3:0, ali su gosti iz Arnhema sa dva brza gola učinili utakmicu neizvjesnom do kraja.

U drugom poluvremenu viđena su čak tri crvena kartona. Prvo je isključen jedan igrač Tottenhama, a onda dvojica iz Vitessea.

Bila je to luda utakmica. Obično ne volim kad se takve stvari događaju – luda utakmica znači da se sve može dogoditi. Ali u isto vrijeme mislim da smo trebali pobijediti i pobijedili smo. Istina, vodili smo sa 3:0, a zatim primili dva gola koja smo mogli izbjeći. Poslije crvenog kartona smo bili u nevolji, ali sad je najvažnije da smo pobijedili. Nekad je dobro pobijediti uz muke, kao što je sad bio slučaj„, kazao je Antonio Conte.

Tottenham već u nedjelju gostuje Evertonu.

Potrebno nam je vrijeme za rad kako bismo podigli samopouzdanje igrača. Međutim, utakmica sa Evertonom dolazi za samo dva dana. Samo dva dana za pripremu dvoboja. Praktično samo jedan dan. Subota. Jer sutra je nemoguće raditi sa igračima koji su igrali večeras. Potrošili su dosta energije i sutra se moraju odmoriti. Znači, radit ćemo samo sa igračima koji nisu igrali. Ali dobro, znamo što nas čeka. Poslije Evertona dolazi reprezentativna pauza. Očekuje nas dosta posla, ali ne plašim se, znam da samo kroz rad možete doći do važnih ciljeva„, zaključio je Conte.