Debeljuh dvostruki strijelac, Partizanu proljeće u Europi

Konferencijska liga 9. pro 202120:38 > 20:45 0 komentara
Flaviu Buboi

Odigrano je posljednje kolo grupne faze Konferencijske lige, a hrvatski napadač u redovima Cluja Gabriel Debeljuh upisao se u listu strijelaca.

Nogometaši austrijskog LASK-a svladali su finski HJK s 3:0 i potvrdili su prvo mjesto u skupini A sa 16 bodova i gol razlikom 11:1. Golove za austrijsku momčad zabili su Husein Balić u 41. minuti, Nakamura u 64. te Gruber u 81. minuti. Drugo mjesto u ovoj ne pretjerano aktraktivnoj grupi zauzeo je Maccabi iz Tel Aviva koji je remizirao na gostovanju kod Alashkerta (1:1). Hrvatski napadač Stipe Perica nije ulazio u igru za izraleski sastav.

Partizan je uspio ostati neporažen na svom terenu protiv ciparskog Anorthosisa i na taj način je osigurao drugo mjesto u grupi i plasman u šesnaestinu finala Konferencijske lige. Gol za beogradski sastav zabio je Milovanović u 20. minuti, dok je za konačnih 1:1 zabio Christodoulopoulos iz penala.

Nogometaši Rome su svladali CSKA iz Sofije (3:2) i potvrdili prvo mjesto i izravan plasman u osminu finala Konferencije lige. Golove za Mourinhov sastav zabili su dvostruki strijelac Tammy Abraham i Mayoral, dok su za domaćine zabili Cataković i Wildschut. Karlo Muhar je odigrao cijeli susret za sofijski sastav.

U drugoj utakmici grupe C Bodo/Glimt je tražio pobjedu u gostima od ukrajinske Zoryje, no nisu uspjeli u tom naumu. Završilo je podjelom bodova (1:1). Norveškom sastavu je trebala pobjeda za prvo mjesto u grupi. Zorya, s druge strane, je ispala i prije ove utakmice. Gol za ukrajinski sastav zabio je Nazaryna u 18. minuti, a Lovro Cvek je odigrao cijelu utakmicu. Konačnih 1:1 autogolom je postavio Vernydub u 68. minuti susreta.

Nizozemski AZ Alkmaar je svladao danski Randersa golom Oostinga u 87. minuti utakmice. Nizozemski sastav je pobjedom potvrdio je prvo mjesto u skupini D, dok je Randers osigurao drugo mjesto i šesnaestinu finala Konferencijske lige. Podsjetimo, prvo mjesto donosi izravan plasman u osminu finala Konferencijske lige.

U drugoj utakmici skupine rumunjski Cluj je slavio protiv Jabloneca (2:0) golovima dvostrukog strijelca Gabriela Debeljuha u 45. minuta. Nažalost za hrvatskog napadača, unatoč pobjedi Cluj je ostao na posljednjem mjestu skupine D sa četiri boda.