Čudo u KL: Nigerijac zabio najbrži hattrick u povijesti

Konferencijska liga 15. ožu 202319:37 > 19:38 0 komentara
REUTERS/Johanna Geron via Guliver

U osmini finala Konferencijske lige napadač Genta zabio je najbrži hattrick u povijesti Uefa natjecanja. Belgijanci su na kraju slavili rezultatom 4:1 i na taj način prošli u četvrtfinale ovog natjecanja.

Gent je na gostovanje u Istanbul kod Basaksehira došao nakon ne baš ugodnih 1:1 na domaćem terenu, no već do poluvremena su zakoračili u idući krug natjecanja.

Nakon prvih 45 minuta osmine finala Konferencijske lige Gent je poveo 4:0, a prva tri gola zabio je napadač belgijske momčadi Gift Emmanuel Orban.

Nigerijac je zabio tri gola u samo tri minute i tako je postao vlasnik najbržeg hattricka u povijesti Uefa natjecanja. Također, on je prije samo tri dana postigao četiri gola u pobjedi njegove momčadi nad Zuite Waregemom (2:6).