Istra osvojila bod na Šubićevcu, Šibenik gotovo sat vremena imao igrača više

Hrvatska 27. ruj 202420:04 0 komentara
Istra 1961/Facebook

Osmo kolo SuperSport HNL-a otvoreno je u petak remijem Šibenika i Istre na Šubićevcu.

Već treću utakmicu u nizu Šibenik nije uspio postići ni jedan pogodak. Nakon domaćeg remija s Varaždinom 0:0 i gostujućeg poraza od Dinama 3:0, na vlastitom je travnjaku opet odigrao remi bez golova, ovaj put s Istrom.

Zanimljivo, i Puljanima je ovo bila treća uzastopna utakmica bez pogotka. Oni su prethodno izgubili od Lokomotive 2:0 i Varaždina 1:0.

Na tablici Šibenik ostaje peti s 11 bodova, a prati ga upravo Istra s osam.

Gosti iz Pule bili su bolji u prvom poluvremenu i bliži golu. U sedmoj minuti Lisica je pogodio stativu udarcem izvana. U 38. minuti dogodio se trenutak koji je okrenuo utakmicu, gostujući kapetan Slavko Blagojević zaradio je drugi žuti karton nakon što je laktom pogodio Kavelja u lice.

Nastavljena je tako “tradicija” susreta Šibenika i Istre 1961 bez golova na šibenskom stadionu jer su i prethodna njihova dva dvoboja igrana u sezoni 2022/23. na Šubićevcu okončana rezultatom 0-0.

U inače šansama “tankoj” i skromnoj utakmici u 74. minuti pocrvenio je i netko iz stručnog stožera Istre. Kako se utakmica bližila kraju, Puljani su se sve više zatvarali u namjeri da sačuvaju bod i u tome su i uspjeli. Šibenik je jurnuo po sva tri boda, ali ni poslije gotovo devet minuta sudačke nadoknade nije uspio.