Gorica pobjedom ostala u borbi za petu poziciju

Hrvatska 13. svi 202219:58 > 19:59 0 komentara
HNK Gorica

Odigrana je prva utakmica pretposljednjeg 35. kola Prve HNL u kojoj su nogometaši Gorice kao gosti svladali Hrvatski dragovoljac 2:0 (1:0).

Po pogodak u svakom poluvremenu su postigli Velikogoričani. U petoj minuti je strijelac bio Toni Fruk, a u 78. Paulius Golubickas.

Utakmica je počela savršeno za Goricu koja je povela već u petoj minuti. Na asistenciju Golubickasa za 1:0 je milimetarski točno naciljao Toni Fruk, s petnaestak metara iskosa.

Taj je pogodak otvorio utakmicu s obje strane premda se nisu nizale prave šanse pred vratarima. Bolji je dojam ostavljala Gorica koja je bila konkretnija u svojim napadima, a najbolje su šanse krajem prvog dijela imali Stojanovski i Caio.

I u nastavku je bolja momčad bila Gorica, a nakon točno sat vremena igre Fruk je propustio idealnu priliku za svoj drugi pogodak i osiguravanje bodova svojoj momčadi. No, utakmica je prelomljena u 78. minuti, a gol za 2:0 postigao je asistent prvog pogotka Golubickas.

Gorica je pobijedila po prvi puta nakon skoro mjesec i pol dana. Prije ovog slavlja imala je dva remija i tri izgubljene utakmice.

Ostali dvoboji ovog kola se igraju u subotu i nedjelju kada Dinamo ima priliku pobjedom kod Šibenika osigurati obranu naslova prvaka.