Kup: Hajduk nakon lutrije jedanaesteraca u finalu

Hrvatska 13. ožu 201820:07 > 20:20
hnk hajduk split

Nogometaši Hajduka izborili su nastup u finalu hrvatskog Kupa, nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacili Lokomotivu.

Nakon 120 minuta velike borbe Hajduk je prošao u finale gdje ga očekuje dvoboj s boljim iz susreta Dinamo-Rijeka.

U regularnih 90 minuta utakmice rezultat je bio 1:1, a isti rezultat je pisao na semaforu i nakon 120 minuta igre.

Lokomotiva je povela u 55. minuti iz slobodnog udarca. Majer je ubacio loptu na drugu stativu gdje najbolje reagira Majstorović i posprema loptu u mrežu. Ipak, samo četiri minute kasnije Splićani dolaze do izjednačenja, a strijelac je bio Hamza.

I onda se rezultat nije mijenjao svih 120 minuta, iako je Hajduk bio dominantniji i puno bliže pobjedi.

Ipak, Hajduk boljim izvođenjem jedanaesteraca prolazi dalje, a tragičari kod Lokomotive bili su Majer i Musa, dok je kod “Bilih” promašio samo Bašić.

Na kraju 5:3 za Hajduk i veliko slavlje Splićana u Kranjčevićevoj je moglo početi.