Šok za Tudora: Drugoligaš ga izbacio iz Kupa!

Francuska 1. ožu 202323:27 > 23:27 0 komentara
ThierryBreton Panoramic via Guliver

Hrvatski Igor Tudor ispao je s Marseilleom u četvrfinalu francuskog Kupa od drugoligaša Annecyja.

Na domaćem terenu Marseille je iz Kupa izbacila trenutno desetoplasirana momčad Ligue 2, Annecy.

Francuski drugoligaš slavio je nakon dugačkog raspucavanja i osam serija penala te tako stigao do najvećeg uspjeha u povijesti kluba.

Tudorova momčad dobro je krenula u utakmicu, Clauss je u 29. minuti pronašao Jordana Veretouta, koji je pogodio za vodstvo Marseillea.

No u drugom su se poluvremenu gosti došli do preokreta. Dion Moise Sahi u 53. je minuti zabio s ruba kaznenog prostora i pogodio dalji kut mreže Paua Lopeza. Šest minuta kasnije Kevin Mouanga glavom pogađa za 1:2.

Marseille u 85. minuti nije iskoristio šansu da iz penala stigne do izjednačenja. Veretout je izborio penal, a Alexisu Sanchezu je obranio gostujući golman Thomas Callens.

Mughe je pogodio u 96. minuti za 2:2 te se odmah išlo u raspucavanje na penale.

Dramatično je bilo u raspucavanju u kojem smo vidjeli osam serija, s obzirom na to da je kod obje ekipe po jedan igrač promašio – Ahmed Kashi i Nuno Tavares. Ključni promašaj imao je Leonardo Balerdi, a domaćin tako upisao poraz.