PSG ponovno brojao do četiri i upisao novu pobjedu

Francuska 20. kol 202123:44 > 23:45
Kylian Mbappe, Achraf Hakimi
(AP Photo/Daniel Cole)

U prvoj utakmici 3. kola francuskog nogometnog prvenstva Paris Saint-Germain je došao do treće uzastopne pobjede svladavši kao gost Brest sa 4-2 (2-1), a u pariškom sastavu još uvijek nije bilo Lionela Messija.

PSG je poveo u 23. minuti pogotkom Andera Herrere, a na 2-0 je u 36. minuti povisio Kylian Mbappe. Domaći su smanjili zaostatak u 42. minuti golom Honorata, da bi u 73. minuti pogotkom Idrisse Gueyea gosti ponovno došli do dva gola prednosti. U 85. minuti Brest je preko Mounieja smanjio na 2-3, a u 90. minuti je Angel Di Maria postavio konačnih 4-2.

Pariška momčad je efikasna na početku sezone, ali ono što brine su primljeni golovi. Primili su ih pet u tri kola i protiv najboljih ekipa lige to bi mogao biti problem jer bez obzira na nevjerojatan talent koji PSG posjeduje u napadu neće moći svaku utakmicu zabijati četiri pogotka.

PSG je na vrhu ljestvice s maksimalnih devet bodova, tri više od Angersa i Clermonta koji imaju utakmicu manje. Brest je s dva boda na 12. poziciji.