Lens imao 2:0, na kraju izgubio 3:2

Francuska 10. pro 202123:30 > 23:31 0 komentara
xJustPictures.ch JustPicturesPlusx via Guliver

U petak se igrala jedna utakmica francuske Ligue 1, a Nantes je na domaćem terenu poslije ogromnog preokreta došao do pobjede nad Lensom 3:2 (0:2).

Bila je ovo druga pobjeda zaredom za Nantes, koji je deseti sa 25 bodova. Bio je ovo peti vezani dvoboj bez pobjede za Lens – poslije odličnog starta sada su pali na peto mjesto sa 27 bodova.

Djelovalo je da će gosti doći do lake pobjede jer su poslije samo 14 minuta imali vodstvo 2:0. U sedmoj minuti pogodio je Portugalac David Costa, a sedam minuta kasnije vodstvo je duplirao Kalimuendo.

Međutim, domaćin se nije obeshrabrio i drugo poluvrijeme je otvorio odlično – u 49. minuti bilo je 2:1 za Lens kada je pogodak za Nantes postigao 23-godišnji napadač Randal Kolo Muani. Isti igrač pogađa i osam minuta kasnije i rezultat je 2:2.

U završnici Nantes dolazi do sva tri boda – pobjednički gol postigao je Nigerijac Moses Simon u 90. minuti.