Fantastični Juventus gostujućom pobjedom preuzeo vrh Serie A

Nogomet 28. ruj 202420:07 0 komentara
xNicolòxCampox via Guliver

Nogometaši Juventusa novi su lideri Serie A nakon što su u dvoboju 6. kola kao gosti s uvjerljivih 3-0 (0-0) svladali Genou u utakmici igranoj bez gledatelja.

Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu, Vlahović (48-11m, 55) je u ranoj fazi nastavka zabio dvaput, da bi konačni rezultat postavio Conceicao (89).

Juventus, koji još nije primio pogodak ove sezone, sada ima 12 bodova, jedan više od Milana, Intera i Torina s tim da Torino ima jedan susret manje odigran.

Genoa, kod koje je Milan Badelj zamijenjen u 26. minuti zbog ozljede, ostala je 16. s pet bodova.

Dvoboj je igran bez gledatelja zbog navijačkih nereda tijekom i nakon utakmice Genoa – Sampdoria u srijedu u Talijanskom kupu.

Ranije u subotu su nogometaši milanskog Intera kao gosti svladali Udinese sa 3-2 (2-1). Inter je poveo nakon samo 45 sekundi igre preko Frattesija (1), domaćima je nadu u pozitivan ishod nakratko vratio Kabasele (35), no Lautaro (45+3, 47) je sa svoja prva dva gola sezone, jednim na kraju prvog i jednim na početku drugog poluvremena odveo milanske “crno-plave” do nedostižne prednosti. Pred kraj utakmice Lucca (84) je samo ublažio poraz domaćih.