Dinamo gostovao na proslavi Trnja i u “anonimnom” sastavu doživio poraz

Hrvatska 7. ruj 202419:55 0 komentara
Goran Mehkek CRPIX via Guliver

Tijekom reprezentativne pauze Dinamo je svojim prisustvom i prijateljskom utakmicom uveličao 100. rođendan NK Trnje u Zagrebu.

Davno je već Dinamo obećao doći Trnju na proslavu i obećanje je ispunio. Ipak, Dinamo nije igrao u svom standardnom sastavu. Dapače, trener Sergej Jakirović nije htio riskirati s prvotimcima koji su ostali u Maksimiru i nisu bili pozvani u reprezentacije, tako da je priliku dao mahom malo poznatim igračima iz trećeg i četvrtog plana.

Trnje, klub iz Druge nogometne lige, to je iskoristilo i pobijedilo 2:1. Oba je gola postigao Karlo Igor Majić, bivši junior Dinama. Za Dinamo je poentirao Niko Šepić.

“Mjesecima unaprijed dogovorena je utakmica pa smo igrali, ali zbog stanja u kojemu je teren, nismo htjeli riskirati s prvotimcima. Da ne bi bilo nekih ozljeda, imamo puno iskustva od prošle sezone i s ligamentima koljena. Dečki su odradili trening ujutro i onda su došli ovdje, ali nisu igrali. Juniori 2 imaju u nedjelju prvenstvenu utakmicu, neki su s reprezentacijama pa ni na njih nismo mogli računati, tako da smo doveli ovaj sastav”, objasnio je Jakirović.

Inače, ova zaista neobična i atipična utakmica trajala je samo 74 minute. Bio je prvotni dogovor da se odigraju dva poluvremena po 40 minuta. Sudac Ante Čulina u prvom poluvremenu nije produžio ni minutu, a u nastavku je igru skratio za šest minuta.

Od poznatijih igrača Dinama predstavio se Jan Oliveras, igrač pristigao iz Rome koji još uvijek fizički nije na adekvatnom nivou.

Dinamo je igrao u sastavu: Filipović – Ladan, Olić, Jakirović, Oliveras – Faye, Brundić – Gardalesko, Pfeifer, Horvat – Rimac. još su igrali: Zaverukha, Schony, Eduardo, Šepić, Lucas, Radoš, Luburić.

Za Trnje su nastupili: Rendulić – Dobrilović, Kasalo, Gašparić, Jakolić – Musa, Prpić-Bosanac – Kamga, Mihaljević, Kolar – Majić. još su igrali: Cestarić, Brlek, Vidojević, Dobrilović, Jelavić, Badrov, Vračar, Fulanović, Markanović, Pavlović, Šeda, Janušić, Bevanda, Dronjić, Gašparac.