Dalić: Slažemo neku novu priču, nešto pokušavamo, a dvije stvari nam još nedostaju

Liga nacija 5. ruj 202423:29 > 06. ruj 2024 8:41 0 komentara

Izbornik Hrvatske Zlatko Dalić otkrio je razmišljanja nakon poraza od Portugala 2:1 u Lisabonu u 1. kolu Lige nacija.

Nogometaši Portugala su u Lisabonu, u sklopu skupine 1 Lige A, bili bolji od Hrvatske s 2:1 (2:1).Diogo Dalot u sedmoj i Cristiano Ronaldo u 34. minuti su doveli Portugalce u vodstvo od 2:0, dok je jedini hrvatski pogodak bio autogol Dalota u 41. minuti.

“Imali smo loš ulazak u utakmicu. Imali smo greške u fazama koje smo vježbali na treningu. Portugal je brz, okomit i opasan. Kod nas je puno upitnika, slažemo neku novu priču. Nešto pokušavamo. Žao mi je da nismo na kraju zabili gol. Treba vremena za novi sustav.

Imali smo samo dva treninga. Zato je bilo sporih reakcija. Mislim da je ovo način na koji ćemo igrati dalje. Mislim da nam samo nedostaje još dubine i okomitosti. Pongračića sam mijenjao zbog nekih reakcija, pogotovo loše reakcije kod prvog gola. Nije samo on, svi drugi su morali bolje reagirati.

Matanović je na treningu pokazao da zaslužuje igrati. Napada loptu, što nama treba. Skoro je i zabio gol. Vidjet ćemo u sljedećoj utakmici kakav će biti sustav. Važan nam je razultat. Imamo perspektivu, treba ovim mladim igraima dati šansu. Trebaju samo raditi. Imamo moć, kvalitetu i možemo igrati”, rekao je Zlatko Dalić za Novu TV.